מאמרים

פעילות וחשיפה של חברי הכנסת - חלק II


חברי הכנסת מעורבים בכל פעילות כזו, ופעילים גם בהחלטות, הם יכולים בכוחם להכריע את הכף.

בישראל חברי הכנסת מושמעים ומשמיעים את קולם בלי הרף. הציבור בבית רגיל להיחשף אל דעותיהם ודברם של חברי הכנסת בכל מקום ובעיקר בתקשורת שהיא הכלי מספר אחת כיום לחשיפה ציבורית. בסופו של דבר רצונו ושאיפתו של חבר הכנסת להיות בתפקיד של שר או אפילו יותר מכך, לחתור לעבר ראשות הממשלה. אם כך החשיפה לה הוא זוכה הכרחית.

זו לא חכמה לשבת מול ריהוט משרדי נחמד בלשכה מפוארת ומשם לשלוט בכל הנעשה סביב. על חברי הכנסת לפעול בכל תחום, להוכיח את פעילותם הציבורית ואת בצורך בהם וביכולת ההשפעה שלהם בכל מקום ובכל תחום.

בטלוויזיה, ברדיו, באינטרנט, בעיתון ובכל מקום אחר כולל פורומים קטנים ומצומצמים כמו חוגי בית או פורומים גדולים כמו כנסים בנושאים שונים ועוד. החשיפה היא שמשאירה לא פעם את חברי הכנסת הללו בפרונט, מאפשרת להם להיבחר שוב ולעשות נפשות למפלגתם וגם לעצמם באופן פרטי.

בכל שנת פריימריס, כמו השנה הנוכחית 2012 אנו עדים לפעילות מוגברת ומוקצנת של חברי הכנסת בעיקר של אלו שמבקשים להישאר בתמונה ולא להתפוגג אל שוליה של הפוליטיקה המקומית. מכאן שאנחנו רואים ונראה אותם בחשיפה גדולה מאד עד ליום הבחירות ובתקווה שפעילותם לטובת הציבור תמשיך גם לאחר מכן.

חזרה לחלק ראשון