מאמרים

דמוקרטיה ישראלית בטלוויזיה

לפעמים נדמה לנו שכל מה שסביבנו הוא תחרות אחת גדולה. אנו נידונים כמעט כל יום להיחשף אל הצבעות שונות בתחומים רבים ובעיקר בטלוויזיה שהפכה את התחרות למרכז הפריים טיים שלה. מה בהצבעות הללו מרגש כל כך את הישראלים, מה זה שגורם להם להרים את הסלולרי שלהם ולהעניק שקלים יקרים להפקת טלוויזיה כלשהי? האם כל עניין היה מצליח לסחוף אחריו גל של הצבעות, האם תחרות ריהוט משרדי מעוצב והיפה ביותר היה מצליח לגרום לכם לשלוח אסמס עם מספר העיצוב המועדף עליכם? האם תחרות העוגה היפה ביותר הייתה שולחת את האצבע אל המספר הנכון? שאלות טובות, יש שיגידו בוודאי ויש שיתקשו להבין מדוע בכלל משתף מישהו פעולה עם הפורמט.

את שיטת ההצבעות מקשרים ישירות לדמוקרטיה. ברגע שלכל אדם יש זכות בסיסית להצביע הרי משמעות הפעולה היא שהוא אדם חופשי, אדם שביכולתו להשפיע, לומר את דברו, לבצע מהלך אקטיבי לטובת איכות חייו, משפחתו והמקום בו הוא חי, בדיוק כמו בבחירות לרשות המקומית וכמובן בבחירות לראשות הממשלה.

הבחירה וההצבעה הינם זכות לגיטימית במדינת ישראל. ישנם מדינות שגם היום אינן מאפשרות הצבעה וחיות עדיין תחת משטר שאינו דמוקרטי, ממשל דיקטטורי שאין לאדם הפשוט מן השורה כל דעה או זכות להביע התנגדות למהלכים המתקיימים למעלה בשלטון.
תודה לאל המצב בישראל כאמור אינו כזה. אנחנו יכולים, רשאים ולמעשה מחויבים לבחור, מחויבים לגשת אל הקלפי ולהצביע. http://www.naorlabs.co.il/45743/%D7%AA%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%9F-%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%9D-%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%93%D7%99%D7%9D

המשך מאמר